İyi Bir Catering Firması Nasıl Olur?

"Yiyecek tedarik eden" anlamına gelen catering kelimesi, günümüzde daha çok toplu yemek hizmeti veren firmalar için kullanılır.

Catering firmaları, iş yerlerinde veya topluluk olan diğer yerlerde daha pratik ve daha ekonomik bir yemek çözümü sundukları için, oldukça sık tercih edilmektedir. Dolayısıyla da insanlar toplu yemek siparişi vermek için beklentilerini karşılayacak yemek firmaları aramaktadırlar. Ve bu konuda seçim yaparken en az catering menüleri kadar önemli başka kriterler de vardır. Peki iyi bir catering firması nasıl olur? Bu konuda anlamlı ve beklentilerinizi karşılayan bir seçim yapabilmek için size bu hizmeti eksiksiz şekilde verebilecek bir firma seçimi yapmanız gerekiyor. İşte iyi bir catering firmasıyla çalışmak istiyorsanız, mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken o hususlar!


İstanbul'da Toplu Yemek Alma

Yemek firmaları, toplu yemek siparişi aldıkları için, öğün çeşitliliğine de sahip olmalılardır. Bütün firmaların catering menüleri, aynı besleyiciliğe ve aynı çeşitliliğe sahip değildir. Bu nedenle seçeceğiniz firmanın ihtiyacınız olan toplu yemek hizmetini tam anlamıyla karşılayıp karşılamayacağından emin olmalısınız. Size sunacağı menüler ve öğünlerle ilgili detaylı bilgi sahibi olmalı, tüm bunların bilgisine önceden sahip olmalısınız.

Fiyat/ Performans

Bir yemeğin ana maliyetini oluşturan unsur, çiğ maliyettir. Çiğ maliyetin ana unsuru ise kırmızı ettir. Doğal olarak, doyurucu ve bolca kırmızı et içeren bir menünün fiyatı az çok bellidir. Yani internette sıkça rastlayacağımız çok ucuz fiyatlara fazla yemek çeşitliliği gibi reklamlar, aslında safsatadan daha fazlası değildir. Bu nedenle yemek firmaları - catering firmaları, kaliteli bir hizmet vermek istiyorlarsa; müşterilerine performanslarıyla eş değer fiyatlar sunmalıdırlar. Çünkü iyi bir catering firması, toplu yemek siparişi konusunda bir fiyat ve performans dengesi benimser. Bu nedenle yemek firmaları arasında bir seçim yaparken, size sundukları fiyatların performanslarıyla dengeli olduğundan emin olmalısınız.

Lojistik

Catering firmaları arasında bir seçim yaparken, göz önünde bulundurmanız gereken hususlardan biri de, firmanın lojistik yeterliliğidir. Çünkü toplu yemek hizmeti almak isteyen yerler için, önemli olan şeylerden biri de, yemeklerin zamanında ulaştırılabilmesidir. Bunun için kişi ve kurumlar, catering firmaları arasından kendilerine en yakın konumda olanları seçmeye çalışırlar. Bunun için de aslında ilk gözetmeleri gereken kriter olan kaliteden ödün vermek durumunda kalabilirler.

Müşteri ilişkileri

İyi bir catering firmasıyla çalışmak istiyorsanız; göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer kriter; firmanın müşteri ilişkileri konusundaki tutumu olmalıdır. Çünkü yemek firmaları, eğer müşterilerine kaliteli bir hizmet vermek istiyorlarsa; işinin uzmanı aşçı ve servis personelleri ile öncelikli olarak müşterilerinin memnuniyetini sağlamayı hedeflerler. Müşterilerinin durumlarını göz önünde bulundurarak onlar için özel catering menüleri hazırlarlar ve beklentilerini tam anlamıyla karşılarlar.